Kontakta Centrala barn- och elevhälsan

Hos oss arbetar flera olika funktioner. Alla finns för barnens bästa.

Christine Uneram, Administratör 
0733-41 14 40
christine.uneram@lomma.se

Ingela Roxenby, Verksamhetschef 
0733-41 10 25
ingela.roxenby@lomma.se

Petra Bauer, specialpedagog; förskola
0733-41 12 04
petra.bauer@edu.lomma.se

Emma McCormick, specialpedagog; förskola
0733-41 10 34
emma.mccormick@edu.lomma.se

Suzanne Alkewall, specialpedagog; förskola
0733-41 11 29
suzanne.alkewall@edu.lomma.se

Marie Kristoffersson, kurator; Bjärehovskolan
0733-41 16 79
marie.kristoffersson@lomma.se
 
Bengt-Åke Olsson, kurator; Alléskolan
0733-41 12 79
bengt-ake.olsson@lomma.se

Monica Olsson, kurator; Pilängskolan
0733-41 13 21
monica.olsson@lomma.se
 
Sandra Salling, kurator; Karstorp Norra
0733-41 13 90
sandra.salling@lomma.se

Cecilia Öhrn, kurator; Rutsborgskolan
0733-41 16 36
cecilia.ohrn@lomma.se

Moa Paulsson, kurator; Alfredshällskolan, Löddesnässkolan
0733-41 16 27
moa.paulsson@lomma.se

Maria Brunnström, kurator; Fladängskolan
0730-87 29 70
maria.brunnstrom@lomma.se

Anna Hultkvist, kurator, Strandskolan, Karstorp Södra

0732-54 40 28

anna.hultkvist@lomma.se

Mia Berglind, Logoped
040-641 10 24, 0733-41 10 24
mia.berglind@lomma.se

Malin Lindner, Logoped
0733-41 10 35
malin.lindner@lomma.se

Tina Friborn, socialpedagog; Närvaroteamet
0733-41 10 20
kristina.friborn@edu.lomma.se

Johan Hedblom, speciallärare; Närvaroteamet
0733-41 10 12
johan.hedblom@edu.lomma.se

Dan Teglund, leg. psykolog; samordnare
040-641 10 29, 0733-41 10 29
dan.teglund@lomma.se

Nafetiti Brown, leg psykolog
040-641 10 26, 0733-41 10 26
nafetiti.brown@lomma.se

Åsa Bankert, leg psykolog
0733-41 10 28,
asa.bankert@lomma.se

Rezgar Hayder, psykolog
0733-41 14 45
rezgar.hayder@lomma.se

Pernilla Olsson
0733-41 12 01
pernilla.olsson@edu.lomma.se

Carina Wendel, Skolsköterska, medicinskt ledningsansvar; Alfredshällskolan
0733-41 10 30
carina.wendel@lomma.se

Carina Kennedy, Skolsköterska; Karstorpskolan Södra, Pilängskolan F-6
0733- 41 15 67
carina.kennedy@lomma.se

Jenny Carnklint, Skolsköterska; Bjärehovskolan F-3, Löddesnässkolan
0733-41 16 21
jenny.carnklint@lomma.se

Ulrica Bennison; Skolsköterska; Bjärehov 4-9
0733-41 10 21
ulrica.bennison@lomma.se


Ebba Bergdal, Skolsköterska; Fladängskolan
0733-41 13 89
ebba.bergdal@lomma.se

Madeleine Jirdén, Skolsköterska; Karstorpskolan Norra
0733- 41 13 45
madeleine.jirden@lomma.se

Sofia Leiding, Skolsköterska; Strandskolan, Karstorp Södra
0733-41 15 09
sofia.leiding@lomma.se


Irén Broman, Skolsköterska; Pilängskolan 7-9
040-641 13 22, 0733-41 13 22
iren.broman@lomma.se


Boel Bergström, Skolsköterska; Rutsborgskolan
040-641 16 08, 0733- 41 16 08
boel.bergstrom@lomma.se

Specialpedagogerna på Centrala barn- och elevhälsan arbetar med operativt elevarbete, handledning, metodutveckling och utbildning.

Malin Jisander, pedagog; skola
0733-41 10 36
malin.jisander@edu.lomma.se

  • Ingen giltig användare vald.

Sidansvarig: Ingela Roxenby
Senast uppdaterad: