Lomma kommun

E-tjänster

Use Google to translate the web. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Skolbibliotek

Kontakt:
Biblioteksansvarig lärare: Catrine Svensson Catrine.Svensson@edu.lomma.se

Kontakt:
Biblioteksansvarig lärare: Lena Bjärnmark
Lena.Bjarnmark@edu.lomma.se

Kontakt:
Biblioteksansvarig lärare: Cecilia Gustafsson Cecilia.Gustafsson@edu.lomma.se

Kontakt:
Bibliotekare: Annika Christerson
tel: 040 - 641 17 89
Annika.Christerson@lomma.se

Kontaktperson mellan skola och bibliotek: Petra Holst (lärare sv/eng)
Petra.Holst@edu.lomma.se                                                           

Kontakt:
Biblioteksansvarig lärare:

Anna Ingvald
anna.ingvald@edu.lomma.se

Pernilla Björnström
pernilla.bjornstromsteffanson@edu.lomma.se

Kontakt:
Skolbibliotekarie: Momo Wallerek Myrgren
tel: 040 - 641 14 30
momo.wallerekmyrgren@lomma.se

Sök i bibliotekskatalogenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Öppettider:
Måndag: 9.00-12.00
Tisdag: 8.45-13.30
Onsdag: 8.45-15.30
Torsdag: 8.45-15.30
Fredag: 8.45-13.30 

Kontakt:
Biblioteksansvarig lärare: Eva Lundin
Eva.Lundin@edu.lomma.se

Kontakt:

Lina Grahn (tjänstledig t.o.m. 2018-04-15)
tel: 040 - 641 13 29
Lina.Grahn@edu.lomma.se

Vikarierande skolbibliotekarie: Malin Reimerthi
tel: 040 - 641 13 29
Malin.Reimerthi@edu.lomma.se

Sök i bibliotekskatalogenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Öppettider:
Måndag: 9.00-15.00
Tisdag: 8.00-15.00
Onsdag: 8.00-15.00
Torsdag: 8.00-15.00
Fredag: 8.00-15.00

Kontakt:
Skolbibliotekarie: Anna Truedsson
tel: 040 - 641 18 10
Anna.Truedsson@lomma.se

Sök i bibliotekskatalogenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Öppettider:
Måndag: 10.00-14.15
Tisdag: 8.30-14.00
Onsdag: 8.30-14.00
Torsdag: 8.30-14.00
Fredag: 8.30-11.30 

Kontakt:

Biblioteksansvariga lärare:

Heléne Henriksson
helene.henriksson@edu.lomma.se

Pernilla Brandt
pernilla.brandt@edu.lomma.se

Sök i bibliotekskatalogenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster


Kontakt:
Bibliotekarie: Åsa Pettersson
tel: 040 - 641 13 72
Asa.Pettersson@lomma.se

Assistent: Lena Andersson
tel: 040 - 641 13 89
Lena.Andersson@lomma.se

Kontaktuppgifter

Svenjohan Davidson

Verksamhetschef grundskola

Martin Persson

Förvaltningschef

Sidansvarig: Göran Schmitz
Senast uppdaterad: 2017-11-15