Havsblick Skarven

Mötesrum med bord och svarta stolar. Dörr med nödutgångsskylt, tavla på väggen och köksdel med skåp, kyl, mikro, kaffebryggare och vask. Takmonterad projektor syns också.

På Havsblick i Lomma finns det flera lokaler som du som privatperson kan hyra. Lokalerna hyrs inte ut för kommersiella ändamål.

Skarven rymmer ca 20 personer för konferens och möten.

Adress: Centrumgatan 4, Lomma.

I lokalen finns:

  • bord och stolar till 20 personer
  • projektor
  • whiteboard
  • blädderblock
  • mikrovågsugn
  • kaffekokare och vattenkokare
  • kyl och frys

Städning

Ta med eget städmaterial och ta ut soporna och annat du tagit med när ni lämnar lokalen. Kom ihåg att ställa tillbaka det som ni använt på samma plats som ni tog det ifrån. Det blir mycket trevligare för den som kommer efter.

Komma in

Lokalen Skarven ligger i byggnaden som har adressen Centrumgatan 4 i Lomma. Byggnaden innehåller ett antal verksamheter inklusive Restaurang Havsblick och Mötesblick Havsblick.

Huvudentrén är öppen:

  • mån-fre kl. 07.30–16.30
  • lör-sön kl. 09.00–15.00

Lokalen kan bokas under kvällar och helger, dock längst till kl. 22.00.

Huvudentrén till Havsblick är öppen till kl. 16.30 på vardagar och kl. 15.00 på helgerna. Övriga tider kommer du in i byggnaden genom glasdörren vid uteplatsen intill entrén. När du bokar en lokal på Havsblick vid tider då huvudentrén är stängd får du en nyckel till denna dörr.

Kontakt

Om du har frågor om lokalerna på Havsblick, kontakta Anne Lindvall, lokal- och aktivitetssamordnare, 0733-41 14 49.

Avgifter och regler

Vad kostar det att hyra lokalen? Läs mer på sidan Lokaltaxor.

Hyresregler skol- och samlingslokaler pdf, 125 kB.

Entré till byggnad med glasdörrar och fönster. Skylt med texten "LOMMA KOMMUN Välkommen till MÖTESPLATS HAVSBLICK! RESTAURANG HAVSBLICK". Utomhusmöbler och krukväxter vid ingången.