Datum: | Nyheter: Bygga bo & miljö
Välkommen på drop-in-möte om Löddesnäsområdet
.jpg)
Vad vill du se i Löddesnäsområdet? För att samla in förslag och synpunkter kring Löddesnäsområdet bjuder vi in till ett drop-in-möte i Löddesnässkolans matsal den 1 april. Välkommen!
Tisdag den 1 april håller vi ett drop-in-möte i Löddesnässkolans matsal där vi vill höra dina tankar om området. Vi vill ha en dialog och höra dina tankar om vad som fungerar bra och vad som skulle kunna förbättras i Löddesnäsområdet.
Under mötet kan du träffa tjänstepersoner från samhällsbyggnadsförvaltningen och diskutera områdets kvaliteter, eventuella brister och hur du vill att det ska utvecklas i framtiden. Det är första steget i ett längre dialogarbete som pågår under hela 2025. Det kommer finnas fler tillfällen och sätt att lämna sina synpunkter och förslag kring området.
Drop-in – kom när det passar dig
I stället för att hålla föredrag vid ett visst klockslag kommer vi att ha drop-in-format, vilket innebär att du kommer när det passar dig under kvällen.
Datum: tisdag den 1 april
Tid: klockan 16.30–19.30
Plats: Löddenässkolans matsal, Apotekarevägen 21 i Bjärred
Ingen föranmälan behövs.
Varmt välkommen!
Sidansvarig: Roger Jönsson